Nazywaj rzeczy po imieniu

Autor: Kajtek Herdyński, Gatunek: Poezja, Dodano: 28 marca 2011, 23:21:31

Zaczyna pianino po dwóch taktach wchodzi cały zespół

kamera zsuwa się pod zalesionym zboczu na czarny asfalt ulicy

żółte pasy ślady hamowania doktor Capra i Teri Polo

powitalny głos w radiu jakby każde wiadomości dotyczyły narodzin

 

Im mniej ludzi na małej przestrzeni tym więcej

stowarzyszeń opłat za członkostwo spraw o których się nie mówi

w towarzystwie obcych telefon od kogoś z dalekiej rodziny

jak otwarte okno na widok zapamiętany z dzieciństwa

 

Daj mi kamerę a odpuszczę sobie pisanie

nie skończony artykuł o komunikacji na południowym zachodzie

powieść o smutku amerykańskich scenarzystów

filmów klasy B czyli tych które oszukują tylko jeden raz

 

Niektóre z inicjacji dokonują się automatycznie

niektórym sprzyjają specjalne okoliczności

Will Firman wszedł w burzę śnieżną sześć miesięcy temu

do tej pory nie wrócił ciało rozproszyło się jak kurz

 

Mieliśmy problemy z prądem gazem ogrzewaniem

nieszczelnymi oknami nocą która mięła ściany

mogę przepowiadać przyszłość od wczoraj od dwudziestej

wczoraj o dwudziestej kochałem swój zmyślony nienazwany kraj.

Komentarze (20)

  • Przeczytałem z zainteresowaniem , zarówno klimat jak i tytuł mi bliskie( "nazwać po imieniu"-nie wiem czy czytał Pan?).

  • Spoko.

  • wariacje na temat nienapisanej X symfonii? jeśli tak, to już czytam.

  • Bardzo dobry.

    • Szel _
    • 28 marca 2011, 23:49:28

    zapytam bo nie moge strzymac!!
    ale rzecz tyczy sie tylko twojego nika

  • ?

    • Szel _
    • 29 marca 2011, 00:00:59

    heredynski...mam skojarzenie z podhorodeckim...no ale to ja

  • Herdyński (Heredyński mam na świadectwie z pierwszej komunii, bo ksiądz okularów nie założył), to chyba pomylony Hordyński. Ale na pewno nie wiem, pojęcia nie mam.

    • Szel _
    • 29 marca 2011, 00:09:24

    pochodzenie jest Hrabiowskie z tego co wiem

    a wiesz jak jam na imie nadane przez niemieckiego ksiedza///

    • Szel _
    • 29 marca 2011, 00:15:21

    oczywiscie nazwisko ktore podalam jest zapewne w herbarzch...ale interesuje mnie ten dziwnie kopjarzcy sie czlon...nie potrafi3e ci tego wytlumaczyc:(
    moze to wynika z akcentu...mniejsza

  • ,,zsuwa się pod zalesionym zboczu'' chyba - po

    Pierwsza strofka kojarzy mi się z poezjowaniem Sosnowskiego.

    • Szel _
    • 29 marca 2011, 00:22:35

    here/podhoro...dziwna zbitka liter...zapewne etnograf mialby tu cos do powiedzenia

    • Szel _
    • 29 marca 2011, 00:24:28

    Heredynski?
    mam jeszcze jedno skojarzenie...:)

    • Szel _
    • 29 marca 2011, 00:26:03

    i kilka pieknych zdiec:)

  • po - tak jest, mój błąd. Na Sosnowskim się chowałem, choć mnie się nie kojarzy. To opis jednego ujęcia z jednego odcinka pewnego serialu.

    • Szel _
    • 29 marca 2011, 00:33:41

    holsztynski, herdrynski, podhorodecki...kydrynskiego nie dodam...bo nie cztyta sie przez twrde h

  • "Daj mi kamerę a odpuszczę sobie pisanie":)

    • x x
    • 29 marca 2011, 08:25:20

    Czyta się :)

  • trzecia cząstka dla mnie :)

    pozdr.!

    • Ola ;)
    • 29 marca 2011, 15:45:03

    jeden raz - wg mnie to jest przegadanie, ''raz'' wystarczy, ale nie znam się i czasem czepiam. :)
    Ogólnie dobry wiersz.